RECENT PLACEMENT

MNC Straits Constructions Pvt. Ltd. Singapour hired Mr. Sajid Shaikh (B.Tech Mech) with annual pay package of INR 14,70,000/- as Mechanical Engineer
Placement Record Batch 2018-19

Recent B. Tech Placements

Sr.No

Name of Company

Number of Selections

Sl. No.

Name of Student

Branch

1

Grind Master Machines Pvt. Ltd., Aurangabad

3

1

Mr. Akash Keche

Mech

2

Mr. Pritam Wani

Mech

3

Ms. Pooja Thote

ETC

Placement Record Batch 2017-18

Recent Engineeing Placements

Sr.No

Name of Company

Number of Selections

Sl. No.

Name of Student

Branch

1

GrindMasters Machines Pvt. Ltd. Aurangabad

1

1

Pradip Sahane

ETC

2

Webtech Developers, Pune

2

2

Ankush Mamdiwar

MCA

3

Sagar Ghodke

CSE

3

Byju's-Think and learn Pvt. Ltd, Pune

1

4

Saurabh Ashtaputre

Mech

4

Red Hat, Pune

5

5

Sameer Kandarkar

CSE

6

Shriya Mulay

CSE

7

Sarvesha Dudhgaonkar

CSE

8

Anshuman Patil

CSE

9

Akshay Wani

CSE

5

Rean Cloud, Pune

2

10

Sameer Kandarkar

CSE

11

Shriya Mulay

CSE

6

Home First Finance Company India Ltd.Pune

1

12

Pankaj Musale

Mech

7

Syntel Inc.

4

13

Sunil Mohite

CSE

14

Darshana Krishnamoorty

CSE

15

Niranjan Mahatole

CSE

16

Vaishnavi Dwivedi

CSE

8

ValuD Software Pvt Ptd

6

17

Vishakha Sonawane

CSE

18

Priyanka Wagh

CSE

19

Shamal Chabukswar

CSE

20

Pranav Pandit

CSE

21

Shubham Jadhav

CSE

22

Shubham Jaiswal

CSE

9

ESDS Software Solution Pvt Ltd

5

23

Sanket Mundada

CSE

24

Aditya Patil

CSE

25

Ankush Mistry

CSE

26

Sumit Hulgunde

CSE

27

Shubham Saraf

IT

28

Pranav Pandit Saraf

IT

10

ICICI Bank

1

29

Vishal Wadkar

CSE


Recent B. Tech Placements

Sr.No

Name of Company

Number of Selections

Sl. No.

Name of Student

Branch

1

Straits Constructions Pvt. Ltd

1

1

Sajid Shaikh

Mech

2

Fores Elastomech Private Limited

5

1

Shashidhar Choure

Mech

2

Vivek Jagtap

Mech

3

Gayatri Kulkarni

Mech

4

Sangeeta Jadhav

Mech

5

Kiran Khadke

Mech

3

Krishna Industries

1

1

Subodh Sahare

Mech

4

Parason Machinery

1

1

Amol Patil

Mech

5

Porite India Pvt Ltd

1

1

Prateek Kaware

Mech

6

Fores Elastomech Pvt Ltd

1

1

Sangeeta Jadhav

Mech

7

Tata Toyo Radiator Ltd

1

1

Rajesh Buddhewar

Mech

8

Dhananjay Auto Pvt Ltd

1

1

Sneha Rode

Mech

9

DNR Auto Pvt Ltd

1

1

Shyamsundar Bhandare

Mech

10

Samson Controls Pvt Ltd

1

1

Balaji Hargile

Mech

11

Testoutlook Aurangabad

1

1

Akshaykumar Thakur

Mech

12

Motif India Infotech Pvt Ltd

1

1

Mithilesh Bhoj

BTech Agriculture

13

Parle Agro

1

1

Khwaja Mubarak Sayyad

BTech Agriculture

14

Badve group of companies

1

1

Sachin Chinchane

BTech Electrical

15

BG Li-In Electricals Ltd

1

1

Manjsha Mathe

BTech Electrical

16

Vibensol Energy Llp

1

1

Ravikant Shinde

BTech Electrical

17

Sri krishna group of companies

3

1

Nikhil Patile

BTech Electrical

2

Anuja Giri

BTech Electrical

3

Shraddha Gore

BTech Electrical

18

Siemens aurangabad

1

1

Dyaneshwar Munde

BTech Electrical

19

Lonar Technologies Pvt Ltd

1

1

Komal Kulkarni

MBA

20

Bajaj Finance Ltd

1

1

Keshav Javlekar

MBA

21

Abhishek Enterprises

1

1

Amol Gangavane

MBA

22

Sterlite Technologies Pvt Ltd

1

1

Priya Joshi

MBA

23

Popup Technologies

1

1

Sangeeta Shekade

MBA

24

LAPL Automotive Pvt Ltd

1

1

Jayant Sajgure

MBA

25

Endurance Technologies Pvt Ltd

1

1

Santosh Basnet

MBA

26

Muthoot Finance

1

1

Buddhapriya Pawar

MBA

27

Axis Bank

1

1

Swapnil Kharat

MBA

28

Tata Communication Ltd.,Pune

8

1

Manish Ugle

BTech E&TC

2

Ankita Tanpure

BTech E&TC

3

Ashutosh Dugrakar

BTech E&TC

4

Ajinkya Kulkarni

BTech E&TC

5

Rahul Bormale

BTech E&TC

6

Aniket Ekbote

BTech E&TC

7

Shilpa Dahile

BTech E&TC

8

Ashvini Ghuge

BTech E&TC

29

Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad

1

Vishakha Sardar

BTech E&TC

2

Kalyani Sevekar

BTech E&TC

30

Shivam Infocom Pvt.Ltd

1

1

Vikas Fulzalke

BTech E&TC

31

L & T LIMITED,CONSTRUCTION TRANSPORTATION INFRASTRUCTURE

5

1

Jadhav Akshay

Civil

2

Jadhav Ashok Anandrao

Civil

3

Hire Mayur Sanjay

Civil

4

Saigaonkar Sameer Milind

Civil

5

Tongire Mayur Rajendra

Civil

32

Hemay Infrastructure pvt. ltd.

1

1

Taran Singh Dadiala

Civil

33

Sharda Infratech

1

1

Kulkarni Pranav Prakash

Civil

34

Hemay Infrastructure pvt. ltd.

1

1

Sandha Pooja Raju

Civil

35

Cargill India pvt. ltd.

1

1

Chavan Swapnil Balasaheb

Civil

36

Astute valuers and consultants pvt. ltd.

2

1

Deshmukh Hari Satishrao

Civil

2

Borde Janhavi Anil

Civil

37

Sharda Infratech

2

1

Mahajan Shubham Vilas

Civil

2

Waghmare Suyog Panditrao

Civil

38

Scon pvt. ltd. Pune

1

1

Yeyeelwad Sainath

Civil

39

Infintus, Pune

4

1

SHALINI DHANPAL KHOKAD

CSE

2

GAURI PRAVIN BHALERAO

CSE

3

Suraj Ratnakar Huljute

CSE

4

ABHISHEK SUNIL MANDVE

CSE

40

Make mi Holidays

2

1

Shubham Nimbhore

CSE

2

Aarti Shinde

CSE

41

Ansys Pvt. Ltd

1

1

Shubham Bhosle

CSE

42

Red Hat

1

1

Abhijeet Bhosle

CSE

43

Ellicium

1

1

Renu Niha

CSE

44

Syntel

1

1

Sanket Kolnoorkar

CSE

45

Faurecia Technical Centre (India), Bhosari, Pune

1

1

Parve Amit Devidasrao

BTech PPE

46

Asian Paints Ltd., Mumbai

1

1

Chavan Bhagyesh Sunil

BTech PPE

47

Sudarsshan Pollyalloys, K-25, MIDC Waluj, Aurangabad

1

1

Farkade Shubham Raosaheb

BTech PPE

48

SCJ Group of Industries, Goregaon (E), Mumbai

1

1

Amol Pramodrao Lavhale

BTech PPE

49

Goodyear South Asia Tyres Ltd., Waluj, Aurangabad

1

1

Mankape Kiran Sominath

BTech PPE

50

IRMRA, Thane

2

1

Penkar Dipashree Arun

BTech PPE

2

Raut Pranali Narendrarao

BTech PPE

51

Darshan Plastics, MIDC Waluj, Aurangabad

1

1

Chandrakant Ramrao Mane

BTech PPE

52

Axon Nobel Mumbai

1

1

Akshay Gajanan Ghadge

BTech PPE

Placement Record Batch 2016-17

S No Name of Company Number of Selections Sl. No. Name of Student Branch
1 Amazon, Pune 11 1 Shivani Patil CSE
2 Yshika Nihalani CSE
3 karishma Kate CSE
4 Vaibhav Sherke EEE
5 Aishwarya Deshpande ETC
6 Snehal Kathare CSE
7 Rutuja Mahajan CSE
8 Anuja Deshpande ETC
9 Prasad Joshi IT
10 Sukhdeep Singh IT
11 Aditya Deshpande CSE
2 Just Dial, Pune 3 12 Girish Jadhav ETC
13 Chinmay Joshi ETC
14 Gurwinder Singh ETC
3 Karwler information systems Pvt. Ltd.,Pune organised by Deskera, Mumbai 11 15 Shuvani Tekale CSE
16 Ekta Shrivastava CSE
17 Sarika Kharge CSE
18 Yogesh Ambhore IT
19 Vaibhav Deshpande CSE
20 Akash Jadhav CSE
21 Arpita Narwade CSE
22 Apurva Mandurnekar CSE
23 Pallavi Ramteke CSE
24 Suraj Shinde IT
25 Kiran Uchale CSE
4 SANVEO India, Aurangabad 2 26 Onkar Kulkarni Mech
27 Vedant Karhade Civil
5 Mphasis, Mumbai 1 28 Yash Saxena EEE
7 Peol Technologies Pvt Ltd, Pune 2 29 Chaitali Deelip Suradkar CSE
30 Ekta Shrivastava CSE
8 Infintus Innovations Pvt. Ltd. Pune 1 31 Supriya Patil CSE
9 Qspider, Pune 4 32 Ruchita Somani IT
33 Priya Dharunte CSE
34 Varsha Jadhav IT
35 Aishwarya Patil IT
10 Sanjeev Auto Pvt. Ltd. Waluj 2 36 Abhijeet Varma Mech
37 Girish Bajaj Mech
11 Cosmo Films, Waluj Aurangabad 1 38 Patil Renuka Rajiv EEE
12 Expert Globle Pvt Ltd 4 39 Sarika Rajhans CSE
40 Sonal Kulkarni CSE
41 Sweta Gujar CSE
42 Nitin Bankar MCA
13 Xscella Infosystem, Aurangabad 1 43 Jagjeet Singh Digva CSE
14 Valmet Automation Pvt Ltd, Mumbai 2 44 Payal Adwant EEE
45 Vaibhav Sherke EEE
15 Syntel Inc. Pvt. Ltd. Mumbai/Pune 4 46 Swati Shinde CSE
47 Ambekar Shamalee Sunil CSE
48 Parandkar Anuja Suhas CSE
49 Patil Pooja Mukund CSE
16 Thermax Ltd. Pune 1 50 Prathamesh Deshpande Mech
17 Syntel Inc. Pvt. Ltd. Mumbai/Pune 2 51 Vaibhav Phalle IT
52 Shubham Bansal IT


Sr No Name of student Placement Company Name Branch
1 Ganesh Gurgulwad HLF Services BTech Agriculture
2 Dnyaneshwar Kangone Netafim Irrigation BTech Agriculture
3 RAHUL PHIRKE MRVC, PUNE Civil
4 AMBAD VISHAL HRD METROLINE, MUMBAI Civil
5 SAYALI PATIL MRVC, MUMBAI Civil
6 SAMADHAN SUL NYATI BUILDERS, PUNE Civil
7 KIRAN ZANZADE NEXT PEB, AURANGABAD Civil
8 CHANDAN NANDANWAR ATHARVA BUILDERS, PUNE Civil
9 RUSHIKESH SURYAWANSHI ACCURATE VALUATION AND SERVICES, PUNE Civil
10 VIJAY RAJPUT RAHUL INDUSTRIES, WALUJ Civil
11 Saurabh Lambe ESDS Software Solution Pvt Ltd. CSE
12 GARAD AKANKSHA GANPAT Expert Global Solutions Pvt .Ltd CSE
13 JOSHI SNEHA SUNIL Redhat CSE
14 UPADHYAY MADHUSUDAN Redhat CSE
15 BHUMKAR AKSHAY NITIN Expert Global Solutions Pvt .Ltd CSE
16 SHRUTI SUDHIR MAHALPURE Expert Global Solutions Pvt .Ltd CSE
17 WAGH POOJA LAXMAN Expert Global Solutions Pvt .Ltd CSE
18 VAIDYA NISHA ANIL Horternwork CSE
19 DESHPANDE NEHA SADANAND ValuD CSE
20 KAJE GAYATRI VIJAY ValuD CSE
21 ADITI AMBEKAR ValuD CSE
22 Bambarde Anant TECH MAHINDRA, PUNE BTech E&TC
23 Thorat Sagar Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
24 Gambhire Shraddha Valmet Automation Pvt Ltd,Mumbai BTech E&TC
25 Nath Sachi Valmet Automation Pvt Ltd,Mumbai BTech E&TC
26 Gardi Ajay Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
27 Jadhav Preeti Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
28 Joshi Manoj Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
29 Dhage Akash Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
30 Mali Abhishek Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
31 Munde Kartiken Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
32 Rajput Aniruddhasing Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
33 Surashe Shital Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
34 Mhaske Tejashri Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
35 Bagde Swati Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
36 Bhise Gitanjali Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
37 Choudhari Eshwar Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
38 Dayma Kiran Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
39 Fegade Vishnudas Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
40 Batade Sunil Expert Global Solutions/EC Mobility,Aurangabad BTech E&TC
41 Kathar Sachin Greeves Cotton,Aurangabad BTech E&TC
42 Raut Nitin Tata Communication Ltd,Pune BTech E&TC
43 Sarnaik Vikas Tata Communication Ltd,Pune BTech E&TC
44 Kumthekar Rajan Concentrics Daksh Services India Pvt Ltd,Pune BTech E&TC
45 Shivani Bharambe Reliance Jio,Mumbai BTech E&TC
46 Atharva Joshi Reliance Jio,Aurangabad BTech E&TC
47 Rashmi Daphale Marathawada Auto Cluster Aurangabad BTech E&TC
48 Rohit Tupe Marathawada Auto Cluster Aurangabad BTech E&TC
49 Mamta Vaid Wipro Delhi BTech E&TC
50 Amit Randive Simens Industry Software(India) Pvt. Ltd.,Pune BTech E&TC
51 Omprakash Shivpuje ICU Medical India LLP,Chennai BTech E&TC
52 Vaidehi Bukka Hynduai Mobis Pvt Ltd,hyderabad BTech E&TC
53 Kathole Rohan INFOSYS, PUNE BTech E&TC
54 Pemmaraju Anusha INFOSYS, PUNE BTech E&TC
55 Sunil Jarwal Precious Software Pvt Ltd MBA
56 Shubham Sonawane WNS MBA
57 Kavita Pardeshi Metro GBS MBA
58 Suraj Chavan Godfodrik India Pvt Ltd MBA
59 Bhagwat Ingle NRB Bearings MBA
60 Sharda Rajput India Infoline Finance Limited MBA
61 Khedkar Prashant Life Insurance Corporation Of Indian MBA
62 Akash Maind Asian Paint MBA
63 Deepak Shekade Rucha Technologies MBA
64 Ravindra Ghuge Aurangabad Auto Ancilary Pvt.Ltd. MBA
65 Ashwini Deshmukh Excelize Software Pvt. Ltd. MBA
66 Kailas Gavande ICICI Prudential MBA
67 Kakde Sainath Raghunath Parason Machinery(India) Pvt. Ltd. BTechMech
68 Pawar Dipak Bhausaheb Technomax Enterprises (I) pvt ltd Airoli Nerul BTechMech
69 Kadole Shankar Bandappa Upturn precision tool room pvt.Ltd.waluj aurangabad BTechMech
70 Yewale Rani Bhagwan Badave Engineering, Waluj, Aurangabad BTechMech
71 Bhoge Dhananjay Jagannath Duro Valves BTechMech
72 SHEKDE RUPESH SUBHASH Duro Valves BTechMech
73 DONGE ASHISH VASANT Endurance Technologies, Aurangabad BTechMech
74 KARPE AKSHAY RAJABHAU Endurance Technologies, Aurangabad BTechMech
75 MARUTHIKUZHY GEORGE PAUL Endurance Technologies, Aurangabad BTechMech
76 Rachatwar Prem chandrakant Endurance Technologies, Aurangabad BTechMech
77 KAPSE SHIVARAM KALIADS Endurance Technologies, Aurangabad BTechMech
78 kulkarni Bhushan Evergreen Electricals, Nagar BTechMech
79 SHIVPUJE SUMIT PRABHAKAR Gajanan Industries waluj Aurangabad BTechMech
80 Gokhale Ashish Sunil Goodyear South Asia Tyres, Aurangabad BTechMech
81 Kawade Amit Vitthal Goodyear South Asia Tyres, Aurangabad BTechMech
82 MHASKE SHYAM KARBHARI Goodyear South Asia Tyres, Aurangabad BTechMech
83 KULKARNI JAGRUTI JAGARNATH Goodyear South Asia Tyres, Aurangabad BTechMech
84 RESWAL AMIT ASHOK Goodyear South Asia Tyres, Aurangabad BTechMech
85 WADKAR MANOJ SHIVAJI Goodyear South Asia Tyres, Aurangabad BTechMech
86 kulkarni Gauravi Gajanan I Knowledge Pvt. Ltd. Aurangabad BTechMech
87 Adsule Aniket Shashikant IITB BTechMech
88 Gaikwad Mangesh L&T, Nagar BTechMech
89 korde satish uttamrao LESER India, Paithan BTechMech
90 WANDHARE VRUSHABH YADAV MAN Diesel BTechMech
91 BAGDIYA PRANAV PRADEEP MAN Diesel BTechMech
92 RINDHE SUSHANT VIJAY Pitti Lamination ltd. BTechMech
93 Saraf Akshay Rangnath Primus Techsystems Pvt Ltd. BTechMech
94 Deshmukh Mrunmai Makrand Sanjeev Auto Ltd, Aurangabad BTechMech
95 AGARKAR MANOJ RAJARAM Seimens, Aurangabad BTechMech
96 Bhagwat Ganesh Sudhirrao Seimens, Aurangabad BTechMech
97 SANANSE MAYUR DEVIDAS Seimens, Mumbai BTechMech
98 SHAIKH MALIK AHMED Sequira Mumbai BTechMech
99 SHRIKHANDE PAVAN VILASRAO Shree Tubes BTechMech
100 BUNGAI TEJPALSING RAVINDRASING koda Auto India Private Limited BTechMech
101 AVHAD OMKAR BABANRAO Tata Motors Ltd. Pune BTechMech
102 KAKADE ABHAY SUNIL Tata Motors Ltd. Pune BTechMech
103 PAWAR SUDAM RAMESH Tool Tech Tooling BTechMech
104 Kyadar Pooja Ganesh Varroc Engg, Plant 7 BTechMech
105 WAGHMARE RAMESH GANPATI Yeshshree Group of Companies BTechMech
106 Arpit Unhale Arntz Techsaw Pvt Ltd BTechMech
107 Shubham Lande Godrej and Boycee,Mumbai BTechMech
108 Abhijeet wagh Sanjeev Auto Parts Manufacturing BTechMech
109 Vishal Wagh Parasons machinery Pvt. Ltd BTechMech
110 Amol Nagargoje Videocon Industries Limited, Aurangabad BTechMech
111 Suyog Kulkarni Uno-Minda Pvt. Ltd. BTechMech
112 Kaseem Shaikh Balkrishna Tyre Industries, Bhuj, Gujrat BTech PPE
113 Nitin Kokate Balkrishna Tyre Industries, Bhuj, Gujrat BTech PPE
114 Atul Jagtap Balkrishna Tyre Industries, Bhuj, Gujrat BTech PPE
115 Rameshwar Kanade Balkrishna Tyre Industries, Bhuj, Gujrat BTech PPE
116 Rushikesh Kharade Balkrishna Tyre Industries, Bhuj, Gujrat BTech PPE
117 Ms. Rakhee Gaikwad Cosmo Films Ltd., Waluj, Aurangabad BTech PPE
118 Ms. Deepali Kambale Cosmo Films Ltd., Waluj, Aurangabad BTech PPE
119 Mr. Vitthal Thombare Cosmo Films Ltd., Waluj, Aurangabad BTech PPE
120 M. Swapnil Danekar Reliance Industries Ltd., Mumbai BTech PPE
121 Mr. Bhaiyya Patil Vijay Rubber Products Pvt. Ltd., Waluj, Aurangabad BTech PPE
122 Ms. Pooja Zambare Anil Plastic & Enterprises, Pune BTech PPE
123 Ms. Kiran Zambare Anil Plastic & Enterprises, Pune BTech PPE
124 Ms. Vandana Manchandani Sanjay Techno Products Pvt. Ltd., Waluj, Aurangabad BTech PPE
125 Mr. Pankaj Pawar Indore Composites Pvt. Ltd., Mumbai BTech PPE
126 Mr. Akshay Waghmode Motherson Automotive Technologies & Engineering, Chakan, Pune BTech PPE
127 Mr. Gajanan Mashalkar Sudarsshan Pollyalloys Ltd., Waluj, Aurangabad BTech PPE
128 Mr. Nihal Bhokare Sudarsshan Pollyalloys Ltd., Waluj, Aurangabad BTech PPE
129 Mr. Sandip Dalvi Sudarsshan Pollyalloys Ltd., Waluj, Aurangabad BTech PPE
130 Mr. Avinash Rathod Arkema, Mumbai BTech PPE
131 Mr. Onkar Pallakudtewar Kisan Pipes, Mumbai BTech PPE
132 Ms. Lata Manchewar Kumar Plastics, Waluj, Aurangabad BTech PPE
133 Mr. Shubham Jaiswal Darshan Plastics, Waluj, Aurangabad BTech PPE
134 Mr. Satish Chopade SSS coatings Pune BTech PPE
135 Ms Rucha Zolge Sarvottam Polymers Pvt Ltd Silvassa BTech PPE

Placement Record Batch 2015-16


S No Name of Company Number of Selections Sl. No. Name of Student Branch
1 GrindMaster Machines Private Limited, Aurangabad 3 1 Suraj Gorlewar B E (Mech)
2 Sudeep Khadse B E (Mech)
3 Onkar Kulkarni B E (Mech)
2 Persistent Systems Ltd, Pune 2 4 Akshay Nandgaonkar B.E. (CSE)
5 Prajakta Hire B.E. (CSE)
3 Webtech Developers Pvt. Ltd. 1 6 Sandesh Kamble B.E. (CSE)
4 Winjit Tecnologies 1 7 Mrunmayee Binewale B.E. (CSE)
5 Tata Consultancy Services, pune 2 8 Mohit Joshi B.E. (CSE)
9 Shivaji Ingle B.E. (CSE)
6 Tudip Techstar , Pune 1 10 Akanksha Rathee B.E. (CSE)
7 Wipro Ltd 3 11 Priyanka Malusare MCA
12 Prajakta  Vatni MCA
13 Amit Garge MCA
8 INDO-MIM, Bangalore 1 14 Atul  Gawande B E (Mech)
9 Syntel , Pune 3 15 Sayali Kambale B.E. (CSE)
16 Vivel Wadekar B E (IT)
17 Aayshmohan Kaul B.E. (CSE)
10 Varroc Group 5 18 Swarup Deshmukh B E (Mech)
19 Shubham Mane B E (Mech)
20 Ashish Gawande B E (Mech)
21 Akshay Kulkarni B E (Mech)
22 Sanket Parinchekar B E (Mech)
11 Hybrid-BI technologies, Bhopal 3 23 Pallavi Chavannavar B E (IT)
24 Monika Khetkar B E (CSE)
25 Mateen Bashir Khan MCA
12 Sanjeev Auto Pvt Ltd, Waluj 2 26 Srikant Jain B E (Mech)
27 Ketan Urmale B E (Mech)
13 KONEcrane Pune 1 28 Bhargav Kulkarni B E (Mech)
15 AMDOCS, Pune 1 29 Neha Bondade B.E.  (CSE)
16 AMAZON  1 30 Shantanu Kondekar B E (IT)
17 Yashshree Press components, Waluj 2 31 Cetana Ghebad MCA
32 Kaustubh Khadke MCA
18 Stride Software Solutions, Aurangabad 1 33 NamarataDeshmukh MCA
19 Bizveri Infotech Pvt. Ltd. Aurangabad 2 34 Vishal Lande Patil B E (IT)
35 Prashant Kate B E (IT)
20 AVION EXIM PVT. LTD, Mumbai 1 36 Rakesh Lokhande B E (Mech)
21 ACE Moulding Limited, Mumbai 2 37 Quazi Wasifuddin B E (Mech)
38 Sumit Kulkarni B E (Mech)
22 Vidocon Industries, Aurangabad (ValueIndustries Limited) 4 39 Akshay Muley B E (Mech)
40 Rushikesh Naik B E (Mech)
41 Omkar Joshi B E (Mech)
42 Ganesh Bandu  Bansod B E (Mech)
25 Sandvik Asia ltd, Pune 1 43 Veronica Shepherd B E (Mech)
26 Syntel , Pune 7 44 Aditi Terkar BE – EEE
45 Pallavi Chavannavar BE –IT
46 Hemangi Baxi BE-EEE
47 Shweta Narendra Singh Rana BE-IT
48 Gautam Suryawanshi BE-ECE
49 Akash Eknath Karhale BE-CSE
50 Vineet Vishnu Mote BE-ECE
26 Endurance Technologies , Aurangabad 2 51 Anup Wagh B E (Mech)
52 Dnyaneshwer Yadav B E (Mech)
27 Newtek Electricals Aurangabad 2 53 Akshay Kate BE-ECE
54  Alkesh Nathani BE-ECE
28 Shilpin Pvt Ltd, Aurangabad 2 55 Sankarshan Choukekar B E (Mech)
56 Atul Khopde B E (Mech)
29 Skoda Auto Pvt Limited, Aurangabad 1 57 Mahesh Bangale B E(Mech)


Sr No Name of student Placement Company Name Branch Year
1 Rameshwar Dhole Netafim BTech Agriculture 2015-16
2 Sujitkumar Kulkarni Jain Irrigation System Ltd BTech Agriculture 2015-16
3 Ketan Sharma Krushidhan Seeds Pvt. Ltd BTech Agriculture 2015-16
4 INGLE NITIN PANDITRAO Fortress Infrastructure Mumbai Civil 2015-16
5 FALTANKAR RAVI TUKARAM Fortress Infrastructure Mumbai Civil 2015-16
6 KALE MAHESH DATTATRAY Fortress Infrastructure Mumbai Civil 2015-16
7 ANSARI TALHA Persistent system Pvt. Ltd CSE 2015-16
8 DESHPANDE YUGANDHA Persistent system Pvt. Ltd CSE 2015-16
9 JADHAV AKSHAY RedHat CSE 2015-16
10 DHARAK SHITAL ASHOK Trimurti Tech Service CSE 2015-16
11 LAHANE SWATI IARE Infotech CSE 2015-16
12 BOMBLE SONIYA Trimurti Tech Service CSE 2015-16
13 TEHARE RENUKA Zortex Technology CSE 2015-16
14 UMATE SUNIL Cassiopae Solutions Pvt. Ltd., Pune CSE 2015-16
15 ZINJURDE KIRAN RedHat, Pune CSE 2015-16
16 KHADKE ARCHANA Zortex Technology CSE 2015-16
17 RAHUL JADHAV Cassiopae Solutions Pvt. Ltd., Pune CSE 2015-16
18 ANSARI ANEQUA M. Xoriant Solutions Private Limited, Pune CSE 2015-16
19 DEEPAK SURESH 3DPLM Software Solutions Limited, Pune CSE 2015-16
20 KHAIRE ASHWINI M ProNovoIncorporation (under ValuD), CSE 2015-16
21 KHARATE NISHA Enrich Web Technologies Pvt. Ltd., Au.Bad CSE 2015-16
22 KULKARNI APURVA Nitor Infotech CSE 2015-16
23 SINGH AMAN KUMAR Jetsynthesis Pvt.Ltd,Pune CSE 2015-16
24 ZALPURI VANEETA Amazon,Pune CSE 2015-16
25 ZODE DHANANJAY Clover Infotech, Mumbai CSE 2015-16
26 KARKALE NAGNATH Innovata Sale and Service Pvt Ltd CSE 2015-16
27 MAHALE UMESH ValuD Softwares Private Limited, Aurangabad CSE 2015-16
28 PAWAR POOJA ASHOK Citius Tech, Navi Mumbai CSE 2015-16
29 SHARMA MAMTA Expert Global Solutions Pvt Ltd (Aurangabad) CSE 2015-16
30 SWATEJA SUBHASH Shraddha Infotech, Pune CSE 2015-16
31 KHADKE ARCHANA Tmsbiit Tech, Mumbai CSE 2015-16
32 GAWALI RAHUL H ERP Solutions CSE 2015-16
33 Raghvendra Rao Red hat Academy,Pune BTech E&TC 2015-16
34 Dipak Khandekar Flash electronics (India)Pvt.Ltd.,Pune BTech E&TC 2015-16
35 Giri Archana Tata Communication Limited , Pune BTech E&TC 2015-16
36 Survase  Amol Tata Communication Limited , Pune BTech E&TC 2015-16
37 Jadhav Shubham Tata Communication Limited , Pune BTech E&TC 2015-16
38  Chavan Sainath Tata Communication Limited , Pune BTech E&TC 2015-16
39 Jadhav Shriram Tata Communication Limited , Pune BTech E&TC 2015-16
40 Giri Rajesh Tata Communication Limited , Pune BTech E&TC 2015-16
41 Paulbudhe Prasad Tata Communication Limited , Pune BTech E&TC 2015-16
42 Jadhav  Vaibhav Tata Communication Limited , Pune BTech E&TC 2015-16
43  Wahatule  Arun Lokmat Industries, Aurangabad BTech E&TC 2015-16
44 Yadav Aman Godrej Industries,Mumbai BTech E&TC 2015-16
45 Mate Radhika Godrej Industries,Mumbai BTech E&TC 2015-16
46 Jadhav Shradha Tata Teleservices Limited,Pune BTech E&TC 2015-16
47 Kanwale Preeti Newtek Electricals/ Hertzs Instruments Pvt.Ltd., Aurangabad BTech E&TC 2015-16
48 Gadekar Nitin Newtek Electricals/ Hertzs Instruments Pvt.Ltd., Aurangabad BTech E&TC 2015-16
49 Rothe Sivraj PACE POWER SYSTEMS PVT LIMITED, BANGLORE BTech E&TC 2015-16
50 Kulkarni Sushil Aurangabad Electricals Pvt Ltd,Aurangabad BTech E&TC 2015-16
51 Jain Sunil Siemens Limited, Auranagabd BTech E&TC 2015-16
52 Mudholkar Rajat TCS,Pune BTech E&TC 2015-16
53 Komal Agrawal ICICI Prudential MBA 2015-16
54 Nitin Jadhav 3D Power MBA 2015-16
55 Vrushali Joshi Loyal Infotech Services Pvt Ltd MBA 2015-16
56 Aseem Madar Grind Master Machines Pvt Ltd MBA 2015-16
57 Rani Shinde Cherry Corporation MBA 2015-16
58 Akhand Pratap Singh Just Dial Ltd MBA 2015-16
59 Sharav Deshpande Takshi Auto Components, Pune BTechMech 2015-16
60 Viraj Gandhe GNK Sintered Products, Ahemadnagar BTechMech 2015-16
61 Roshani Gawai Mettalics Ltd, Aurangabad BTechMech 2015-16
62 Hrushikesh Joshi Verroc Polymers, Aurangabad BTechMech 2015-16
63 Vaibhav Joshi Parason Machineries, Aurangabad BTechMech 2015-16
64 Pravin Kutterwade Parason Machineries, Aurangabad BTechMech 2015-16
65 Madhusudan Nalawade Greaves Cotton, Aurangabad BTechMech 2015-16
66 Kuldip Patil Tool Tech Tooling, Aurangabad BTechMech 2015-16
67 Abhishek Bacchewar Yashwant Industry, Aurangabad BTechMech 2015-16
68 Pralhad Buddhewar Yashree Press Components, Aurangabad BTechMech 2015-16
69 Sumit Mahindrakar Yashree Press Components, Aurangabad BTechMech 2015-16
70 Pravin Bhoyte Time Technoplast BTechMech 2015-16
71 Krushna Done Time Technoplast BTechMech 2015-16
72 Sanket Puranik Tragen Technology Pvt Ltd BTechMech 2015-16
73 Rahul Vetal Tragen Technology Pvt Ltd BTechMech 2015-16
74 Ms.Akshata Desai Tragen Technology Pvt Ltd BTechMech 2015-16
75 Ajinkya Kulkarni Sanjeev Autoparts Manufacturing Pvt Ltd BTechMech 2015-16
76 Jayesh Shinde Tool Tech Tooling BTechMech 2015-16
77 Shubham Kolhe Naresh Engineering BTechMech 2015-16
78 vikas pawde Ayudh Tools BTechMech 2015-16
79 santosh Sirsat Aurangabad Electrical BTechMech 2015-16
80 Vishal Falke Ceratizit Pvt Ltd. BTechMech 2015-16
81 Pravin Jadhav Goodyear BTechMech 2015-16
82 Sagar Dhumal Bajaj-Vendor BTechMech 2015-16
83 Yogesh Karangale Deogiri Forging BTechMech 2015-16
84 Akash Fulzalke Clad Metal BTechMech 2015-16
85 Shyam Kale Globalsoft BTechMech 2015-16
86 Avinash Kedar Endurance Technologies, Aurangabad BTechMech 2015-16
87 Niranjan Kondo Endurance Technologies, Aurangabad BTechMech 2015-16
88 Akash Tembe Positive Packaging Industries Ltd., Khopoli BTech PPE 2015-16
89 Abhijit D.Patil Positive Packaging Industries Ltd., Khopoli BTech PPE 2015-16
90 Akshay R.Shete BKT Industries Ltd, Bhuj, Gujrat BTech PPE 2015-16
91 Akshay S.Patil Allianz Tire Industries, Mumbai BTech PPE 2015-16
92 Akshay V.Tathe BKT Industries Ltd, Bhuj, Gujrat BTech PPE 2015-16
93 Amol B.Deshpande Allianz Tire Industries, Mumbai BTech PPE 2015-16
94 Arshad M. Shaikh Positive Packaging Industries Ltd., Khopoli BTech PPE 2015-16
95 Bhavin D.Chauhan Time Technoplast Pvt. Ltd, Mumbai BTech PPE 2015-16
96 Bhushan K.Patil Gharda Chemicals Ltd., Dombivali, Mumbai BTech PPE 2015-16
97 Bhushan P. Patil Pune Polymers, Pune BTech PPE 2015-16
98 Dharmik N.Shah Rajiv Plastics, Mumbai BTech PPE 2015-16
99 Divyesh Kadu Gharda Chemicals Ltd., Dombivali, Mumbai BTech PPE 2015-16
100 Dwij Dave Positive Packaging Industries Ltd., Khopoli BTech PPE 2015-16
101 Jayant Somde Roop Polymers, Pune BTech PPE 2015-16
102 Jekin B.Makwana Reliance Industries, Mumbai BTech PPE 2015-16
103 Madhukar S.Pawar Gharda Chemicals Ltd., Dombivali, Mumbai BTech PPE 2015-16
104 Mangesh U.Kande BKT Industries Ltd, Bhuj, Gujrat BTech PPE 2015-16
105 Prashantkumar A.Patil Positive Packaging Industries Ltd., Khopoli BTech PPE 2015-16
106 Priya S.More Varroc Elastomers, MIDC, Waluj Aurangabad BTech PPE 2015-16
107 Poonam S.Chormore Positive Packaging Industries Ltd., Khopoli BTech PPE 2015-16
108 Rahul Manthale Vaidya Group of Industries, Waluj BTech PPE 2015-16
109 Sagar N.Kadam BKT Industries Ltd, Bhuj, Gujrat BTech PPE 2015-16
110 Sagar K.Kayasth BKT Industries Ltd, Bhuj, Gujrat BTech PPE 2015-16
111 Saurabh G.Sonar BKT Industries Ltd, Bhuj, Gujrat BTech PPE 2015-16
112 Siddharth A.Mehta Reliance Industries, Mumbai BTech PPE 2015-16
113 Sumit S.Kadam Sudarsshan Pollyalloys, Waluj, Aurangabad BTech PPE 2015-16
114 Sudarshan Vyawahare CIPET, Aurangabad BTech PPE 2015-16
115 Sujit S.Patil Allianz Tire Industries, Mumbai BTech PPE 2015-16
116 Vishal Patil CIPET, Aurangabad BTech PPE 2015-16
117 Vivek P.Damani Supreme Petrochemicals Ltd., Mumbai BTech PPE 2015-16
118 Vikas K.Pathde CIPET, Aurangabad BTech PPE 2015-16
119 Vikram A.Kapade CIPET, Aurangabad BTech PPE 2015-16
120 Vijaykumar J.Raut Vaidya Group of Industries, Waluj BTech PPE 2015-16
121 Shatrughna Kushwaha Oriental Rubbers, Pune BTech PPE 2015-16